سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

فیلتر شنی چیست؟

فیلترهای شنی چیست؟

 

فیلترهای شنی و ماسه ، طرح های فیلتر شنی مشترک ، بسیاری از عوامل بر عملکرد فیلتر ماسه تأثیر می گذارند ، فیلترهای ماسه چگونه خوب عمل می کنند؟

 

فیلترهای شنی نیاز به تعمیر و نگهداری دارند ، اطلاعات فیلترهای ماسه چقدر هزینه دارند؟

 

فیلترهای شنی بسترهای ماسه ای یا سایر مواد دانه ای مناسب هستند که معمولاً عمق دو تا سه فوت دارند. مواد فیلتر (به نام رسانه) در بوش ساخته شده از بتن ، پلاستیک یا سایر مواد غیرمجاز موجود است. بسته به نوع طراحی ، فیلتر ممکن است در بالای زمین ، بخشی از سطح زمین یا زیر سطح زمین قرار داشته باشد و سطح فیلتر ممکن است یک گذر یا پوشانده باشد. اگر پوشانده شود ، باید هوای هوا را حفظ کرد.

 

فاضلاب های جزئی تصفیه شده در دوزهای متناوب روی سطح فیلتر اعمال می شوند و به محض اینکه به آرامی از طریق رسانه تزریق می شود ، درمان را دریافت می کنند. پساب پس از آن در زیر آب جمع می شود و برای تصفیه بیشتر و یا دفع بیشتر جریان می یابد. لوله ها ، پمپ ها و دریچه ها را می توان به صورت تجاری در یک کیت خریداری کرد.

 

واحدهای فیلتر شنی توسط یک پیمانکار در محل ساخته یا مونتاژ می شوند. بیشتر مواد در محلی و گاه به استثنای رسانه فیلتر در دسترس هستند. در صورت عدم دستیابی به رسانه مناسب ، می توان آن را وارد کرد که می تواند هزینه فیلتر را به شدت افزایش دهد.

 

رسانه های مناسب فیلتر را می توان از شرکت های کل یا سایر تامین کنندگان خریداری کرد. رسانه ها باید تا حد امکان تمیز و یکنواخت داشته باشند تا فاضلاب به درستی از طریق آن جریان یابد. اگر اینگونه نباشد ، دانه های کوچکتر در فضای بین دانه های بزرگتر مستقر می شوند و جایی برای جریان فاضلاب باقی نمی ماند.

 

چندین نوع و طرح مختلف فیلتر شنی وجود دارد. برخی از آنها برای اجتماعات کوچک ، خوشه های منازل ، مشاغل بزرگ یا مؤسسات مناسب تر هستند ، در حالی که برخی دیگر برای خانه های شخصی و مشاغل کوچک مناسب تر هستند.

 

 

جهت مشاهده لیست قیمت منبع دوجداره روی لینک روبرو کلیک نمایید.www.bamintahvie.com


 

مبانی فیلتر شنی

چند اصول اساسی کارایی و طراحی مشترک برای هر نوع سیستم فیلتر شنی وجود دارد. ابتدا برای جلوگیری از گرفتگی صافی ، برای حذف مواد جامد و زباله باید فاضلاب تصفیه شود. پیش درمانی معمولاً در یک مخزن سپتیک ، مخزن ایمهوف یا واحد هوازی انجام می شود. صفحه ها یا فیلترها گاهی اوقات در مخزن پیش تصفیه به عنوان یک گام اضافی مورد استفاده قرار می گیرند تا از عدم استفاده از مواد جامد در زمان استفاده از آب سنگین ، به فیلتر منتقل شوند.

 

پس از حذف مواد جامد ، پمپ مجهز به مکانیزم تنظیم زمان قابل تنظیم یا سیفون پساب را در فواصل زمانی به موقع یا وقتی مخزن پر می شود ، فاضلاب را فیلتر می کند. برنامه ها به طور متناوب از هم قرار می گیرند تا رسانه فیلتر بتواند بین دوزها تخلیه شود. این امر باعث می شود که اکسیژن با هر دوز فاضلاب وارد فیلتر شنی شود. اکسیژن برای فرآیندهای درمانی بیولوژیکی و شیمیایی که در داخل فیلتر اتفاق می افتد بسیار مهم است.

 

همچنین مهم است که فاضلاب به طور مساوی در سطح فیلتر اعمال شود. این کار یا با ریختن سطح با یک لایه نازک از فاضلاب ، یا پاشیدن فاضلاب به طور مساوی روی سطح فیلتر انجام می شود.

 

چگونه درمان صورت می گیرد

 

با توجه به اینکه فاضلاب به آرامی از طریق فیلتر فیلتر نفوذ می کند ، فرآیندهای طبیعی فیزیکی ، بیولوژیکی و شیمیایی برای ارائه تصفیه ترکیب می شوند. بیشترین درمانها در 6 تا 12 اینچ اول سطح فیلتر انجام می شود.

 

برخی از مواد آلی در فیلتر تجزیه می شوند. ذرات به سطوح دانه می چسبند یا در شکاف ها یا در قسمت های خالی دانه ها یا در فضاهای بین دانه ها گرفتار می شوند. علاوه بر این ، سطوح دانه با بار منفی می توانند ذرات زباله با بار مثبت را جذب کرده و از طریق فرآیندی به نام جذب با آنها پیوند برقرار کنند. پیوند شیمیایی همچنین صورت می گیرد زیرا ذرات خاصی در فاضلاب در تماس هستند و با رسانه واکنش نشان می دهند.

 

فیلترهای شنی بخش اعظم درمان خود را از طریق فرآیندهای بیولوژیکی انجام می دهند. فیلترهای شن و ماسه در بسیاری از ارگانیسم ها قرار دارند که بسیاری از آنها با مصرف مواد آلی موجود در فاضلاب در تصفیه نقش دارند. باکتری ها فراوان ترین ارگانیسم موجود در فیلترها هستند و بیشتر کارها را انجام می دهند. ارگانیسم های دیگری مانند تک یاخته ها و کرم ها نیز وجود دارند که در درمان نیز نقش دارند. بعد از اینکه فیلتر شانس بالغ شدن داشت-معمولاً پس از حدود دو هفته استفاده- یک سیستم زیست محیطی مینیاتوری با بزرگ شدن موجودات زنده و متکی به یکدیگر برای زنده ماندن توسعه می یابد.

 

مهمترین قسمت اکوسیستم فیلتر یک لایه ضخیم به نام بیوم است که در نهایت در نزدیکی سطح فیلتر تشکیل می شود. این لایه حاوی باکتری هایی است که ذرات موجود در فاضلاب را مصرف می کنند. به نوبه خود ، تک یاخته ها از باکتری ها تغذیه می کنند و به جلوگیری از متراکم شدن بیومات کمک می کنند تا فیلتر را مسدود کند. این تعادل بین اشکال مختلف زندگی و فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی که در فیلتر شنی صورت می گیرد ، در تصفیه خانه های فاضلاب بسیار کارآمد ایجاب می کند که نیاز به بهره برداری و نگهداری حداقل دارد. سرانجام ، بیومات مسدود می شود و به عنوان بخشی از نگهداری منظم فیلتر ، باید لایه بالایی ماسه ریخته یا از بین برود.

 

چرا فیلترهای شنی را در نظر می گیرید؟

 

فیلترهای شنی برای ساخت در مناطق روستایی نسبت به سیستم های تصفیه متمرکز هزینه کمتری دارند.

آنها دارای انرژی هستند

آنها نیازهای نگهداری نسبتاً کمی دارند اما باید توسط تکنسینهای آموزش دیده سرویس دهی شوند.

آنها می توانند پساب با کیفیت بالایی را ارائه دهند.

فیلترهای شن و ماسه ممکن است توسعه در سایتهای دشوار را فعال کنند

آنها می توانند یک سیستم نقص موجود را اصلاح کنند.

آنها می توانند گزینه مناسبی برای خانه های مناطق حساس به محیط زیست باشند.

طرح های فیلتر شنی معمولی

 

بسیاری از طرح های سیستم فیلتر شنی وجود دارد. سه نوع از رایج ترین فیلترهای ماسه ای ، دفن شده ، تک پاس و چرخشی ، طرح های متناوب هستند. فیلترهای ماسه ای متناوب فاضلاب را به صورت دوز دریافت و تصفیه می کنند. در این انتشار ، فیلترهای شن و ماسه ای تک عبور و چرخشی به عنوان فناوریهای مناسب برای ایندیانا برجسته شده است.

 

 

جهت مشاهده لیست قیمت منبع دوجداره روی لینک روبرو کلیک نمایید.www.bamintahvie.com

 

فیلترهای شنی تک پاس

فیلترهای شن و ماسه ای تک گذر - که معمولاً فیلترهای ماسه ای متناوب نامیده می شوند - گزینه عملی برای تصفیه فاضلاب از جوامع کوچک ، تحولات مسکونی ، مناطق تفریحی ، مراکز خرید و موسسات هستند. آنها اغلب برای منابعی تولید می شوند که تا روزانه 120،000 گالن فاضلاب تولید می کنند.

 

فیلترهای ماسه ای تک گذر حداقل جزئی از سطح زمین هستند. کل واحد فیلتر در یک بوش غیرقابل نفوذ است. لوله های زیرانداز و یک لایه مرتب شده از ماسه شسته شده یا سنگ خرد شده در کف تخت فیلتر قرار می گیرند - با ماسه ریزتر در بالای ماسه درشت قرار می گیرند تا دانه های رسانه از شستشو در زیر لایه ها جلوگیری شود. سپس فیلتر صافی در بالای لایه سنگریزه ریز قرار می گیرد. مانند همه فیلترهای شن ، عمق رسانه به اندازه دانه ها و سایر عوامل بستگی دارد ، اما به طور معمول بین 24 تا 36 اینچ متغیر است.

 

لایه دیگری از ماسه درجه بندی شده در بالای بستر رسانه قرار گرفته و شبکه ای از لوله های توزیع را احاطه کرده است. با این حال ، این بار سفارش معکوس شده است و ماسه ریزتر در زیر ماسه های درشت تر نزدیک به بستر رسانه قرار می گیرد. یک پارچه ژئوتکستایل در بالای تخت فیلتر قرار می گیرد.

 

نرخ بارگذاری هیدرولیک برای فیلترهای تک گذر معمولاً بین دو تا پنج گالن در هر فوت مربع در روز است و در بعضی موارد ممکن است بالاتر باشد. فیلترهای تک گذر که جریانهای بزرگتری دریافت می کنند معمولاً دارای دو یا چند تخت هستند که به صورت موازی یا سری قابل اجرا هستند ، اجازه می دهند بخشی از فیلتر در هر زمان استراحت کند. بسیاری از فیلترهای ماسه ای تک گذر دارای پوشش های قابل جابجایی هستند تا بتوانند آنها را از هوای سرد شدید عایق بندی کنند ، نگهداری را به حداقل برسانند و پتانسیل بو را کاهش دهند. برای اطمینان از ایمنی ، فیلترهای ماسه ای که در محل اقامت های فردی سرو می شوند نباید در معرض دید قرار بگیرند.

 

از آنجا که مقداری بو بوجود می آید که پساب مخزن سپتیک به سطح فیلتر تزریق می شود ، فیلترهای ماسه ای تک گذر باید فروش فیلتر شنی به سمت پایین و حداقل 100 پا از محل سکونت و مشاغل قرار بگیرند. در جایی که این غیر عملی است ، به جای آن می توان از فیلتر ماسه ای چرخشی استفاده کرد.

 

نگهداری منظم مخزن سپتیک برای جلوگیری از گرفتگی مواد جامد ضروری است. نگهداری دوره ای همچنین برای صفحه نمایش ، پمپ ، سیفون ، تایمر و اجزای زمینه جذب خاک از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

فیلترهای شنی چرخان

 

در اواخر دهه 1960 ، دو مهندس با گروه بهداشت ایلینویز ، مایکل هینز و R.E. (تونی) فاوو ، برای حل یک مشکل مشترک در منطقه آنها ، تصمیم گرفت. اگرچه فیلترهای ماسه بهترین گزینه پیش تصفیه برای بسیاری از سایتهای محلی با خاکهای ضعیف و یا سایر شرایط محدود کننده است ، خرید فیلتر شنی اما بوی مرتبط با آنها باعث می شود آنها برای مناطق توسعه یافته مناسب نباشند. در پاسخ به این چالش ، آنها فیلتر ماسه ای چرخشی را تولید کردند ، که از آن زمان تاکنون مورد استفاده گسترده ای برای خانه ها ، مدارس ، مشاغل ، مناطق تفریحی و جوامع کوچک بوده است.

 

جهت مشاهده لیست قیمت منبع دوجداره روی لینک روبرو کلیک نمایید.www.bamintahvie.com